http://www.real-data.pl/

WSPARCIE OPROGRAMOWNIA NA STARSZYCH SYSTEMACH OPERACYJNYCH

( Wersja 1.0.0 2014-10-17)


1. Dlaczego aplikacje mają ograniczone wsparcie na starszych systemach operacyjnych ?Staramy się aby nasze oprogramowanie było nowoczesne, dlatego korzystamy z najnowszych technologii informatycznych. Wiele z nich jest oparte o platformy i mechanizmy dostępne w systemach operacyjnych, dzięki czemu nasze oprogramowanie jest stabilne i kompatybilne z dużą ilością stacji roboczych.

Część z tych mechanizmów nie jest jednak dostępna w starszych systemach operacyjnych. Nie możemy również zagwarantować, że uda się rozwiązać potencjalne problemy na systemach, które nie mają już wsparciach ich producenta.2. Na jakich systemach operacyjnych są obecnie wspierane aplikacje REAL DATA ?W przypadku aplikacji dla systemów Microsoft Windows wspieramy obecnie w pełni instalacje na Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1. Większość naszych aplikacji tj. Asystent Nurkowania, wymaga również zainstalowanej platformy Microsoft .NET w wersji 4 lub wyższej (4.5, 4.5.1).

Ponieważ na wielu komputerach nadal zainstalowany jest Windows XP, nadal testujemy nowe wersje aplikacji dla tej wersji systemu. Nie możemy jednak zagwarantować usuwania wszystkich błędów, ponieważ firma Microsoft zakończyła w kwietniu 2014r wsparcie dla tego systemu operacyjnego.
Bardzo ważne jest, aby była to najnowsza wersja tego systemu ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami. W przypadku Windows XP wymagany jest dodatek Service Pack 3 oraz ostatnia dostępna na ten system wersja platformy .NET – 4.0.Większość naszych rozwiązań pracuje poprawnie na systemie operacyjnym Windows Vista. Podobnie jak Windows XP nie jest on już jednak rozwijany, przykładowo ostatnią wersję platformy .NET jest 4.0, podczas gdy na nowszych systemach jest to 4.5.1. W ramach dostarczania nowych wersji wykonujemy podstawowe testy, jednak z przyczyn opisanych powyżej nie możemy dać pełnej gwarancji. Podobnie jak dla Windows XP należy zadbać, aby były zainstalowane wszystkie poprawki i najnowsze wersje oprogramowania. Na dzień powstawania tego opisu jest to Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 oraz platformą .NET 4.0 .

Nie możemy zagwarantować, że kolejne wersje naszego oprogramowania będą wspierane na starszych systemach operacyjnych.3. Jak sprawdzić, czy mój system będzie odpowiedni dla oprogramowania ?Na początek należy zawsze zapoznać się z minimalnymi wymaganiami. Na ogół są one częścią umowy licencyjnej lub instrukcji. Często nasze rozwiązania dostępne są w wersji testowej. Aby upewnić się, że aplikacja będzie pracowała możesz bezpłatnie ściągnąć wersję demostracyjną i uruchomić ją na swoim komputerze.Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie wersji systemu Windows jest uruchomienie formatki systemowej w panelu sterowania: Panel Sterowania > System i zabezpieczenia > System. Znajdziesz na niej informacje odnośnie wersji systemu (np. Windows XP), dodatków (np. Serwise Pack 3) oraz architekturze (np. 64-bit). Poniżej przykładowa formatka z systemu Windows 8.1.


Podobnie można sprawdzić wersję platformy .NET. W tym celu należy przejrzeć listę zainstalowanych programów: Panel sterowania > Programy > Programy i funkcje. Na liście należy odszukać Microsoft .Net Framework i sprawdzić czy zainstalowana wersja jest odpowiednia.
4. Czy oprogramowanie REAL DATA jest dostępne na inne systemy operacyjne ?W chwili obecnej produkty konsumenckie są dostępne głównie na system operacyjny Windows.

Produkty profesjonalne są dostępne również na inne systemy operacyjne, tj. Linux, Solaris czy AIX. Są one jednak bardzo złożone i dedykowane dla indywidualnych zastosowań naszych klientów.