http://www.real-data.pl/

WSPARCIE OPROGRAMOWNIA NA STARSZYCH SYSTEMACH OPERACYJNYCH

( Wersja 2.1 2017/12)


1. Dlaczego aplikacje mają ograniczone wsparcie na starszych systemach operacyjnych ?Staramy się aby nasze oprogramowanie było nowoczesne, dlatego korzystamy z najnowszych technologii informatycznych. Wiele z nich jest oparte o platformy i mechanizmy dostępne w systemach operacyjnych, dzięki czemu nasze oprogramowanie jest stabilne i kompatybilne z dużą ilością stacji roboczych.

Część z tych mechanizmów nie jest jednak dostępna w starszych systemach operacyjnych. Nie możemy również zagwarantować, że uda się rozwiązać potencjalne problemy na systemach, które nie mają już wsparciach ich producenta.2. Na jakich systemach operacyjnych są obecnie wspierane aplikacje REAL DATA ?W przypadku aplikacji dla systemów Microsoft Windows wspieramy obecnie w pełni instalacje na Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10. Większość naszych aplikacji tj. Asystent Nurkowania, wymaga również zainstalowanej platformy Microsoft .NET w wersji 4.5 lub wyższej (4.6, 4.7).

Zaprzestaliśmy testowania aplikacji na starszych systemach operacyjnych, takich jak Windows XP SP3 (firma Microsoft zakończyła wsparcie w kwietniu 2014) czy Windows Vista. Udostępniamy do pobrania niektóre starsze wersje naszego oprogramowania, jednak nie są one już przez nas w jakikolwiek sposób wspierane. Musisz również pamiętać, że nasze nowe wersje instalacyjne nie zawierają już instalacji platformy .NET, która jest standardowo wbudowana w nowsze wersje systemu Windows. W razie konieczności musi ona zostać zainstalowana niezależnie.

3. Jak sprawdzić, czy mój system będzie odpowiedni dla oprogramowania ?Na początek należy zawsze zapoznać się z minimalnymi wymaganiami dla danej aplikacji. Często nasze rozwiązania dostępne są w wersji testowej (demo). Aby upewnić się, że aplikacja będzie pracowała możesz bezpłatnie ściągnąć wersję demonstracyjną i uruchomić ją na swoim komputerze.Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie wersji systemu Windows jest uruchomienie formatki systemowej w panelu sterowania: Panel Sterowania > System i zabezpieczenia > System lub w Windows 10 Ustawienia > System > Informacje. Poniżej przykładowe formatki z systemu Windows 8.1 oraz Windows 10
Podobnie można sprawdzić wersję platformy .NET. W tym celu należy przejrzeć listę zainstalowanych programów: Panel sterowania > Programy > Programy i funkcje lub w Windows 10 Ustawienia > Aplikacje i funkcje Na liście należy odszukać Microsoft .Net Framework i sprawdzić czy zainstalowana wersja jest odpowiednia.


4. Czy oprogramowanie REAL DATA jest dostępne na inne systemy operacyjne ?W chwili obecnej produkty konsumenckie są dostępne głównie na system operacyjny Microsoft Windows.

Produkty profesjonalne są dostępne również na inne systemy operacyjne, tj. Linux, Solaris czy AIX. Są one jednak bardzo złożone i dedykowane dla indywidualnych zastosowań naszych klientów.